W minioną niedzielę po Mszach św. była przeprowadzana zbiórka na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 4.040 zł. W tygodniu zaś otrzymaliśmy wsparcie finansowe na ten cel od anonimowego ofiarodawcy z Brzozowca - 4.000 zł., od Firmy Handlowo-Usługowej ZYK Barbara Noweta z ul. Sieradzkiej 4 w Błaszkach  - 3.000 zł. oraz od anonimowego ofiarodawcy z Łodzi - 500 zł. Za złożone ofiary składamy podziękowanie i Bóg zapłać.

Informujemy również, że w minionym miesiącu złożyliśmy jako parafia, już po raz drugi, wniosek do Burmistrza oraz Rady Miejskiej w Błaszkach o dotację na rzecz renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach. Tym razem wniosek został rozpatrzony pozytywnie i przyznano nam na ten cel dotację w wysokości 25.000 zł. (dwadzieścia pięć tysięcy złotych). Wyrażamy wdzięczność Burmistrzowi i Radzie Miejskiej w Błaszkach za finansowe wsparcie renowacji naszej świątyni i czekamy na szybkie przekazanie wspomnianej kwoty na parafialne konto bankowe.
Po otrzymaniu w minionym tygodniu finansowego wsparcia od wymienionych ofiarodawców oraz gminnej dotacji finanse związane z remontami naszego kościoła przedstawiają się następująco. Na rzecz wspomnianych remontów do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy w sumie kwotę  491.861 zł.  Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł.   Potrzebujemy więc jeszcze ok. 38.000 zł. aby z pomocą Boską zaplanowaną inwestycję wykonać i sfinansować. Wszystkim więc ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie i prosimy nadal o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa  i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła.  O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.