W ubiegłym tygodniu Rodzice dzieci I-komunijnych naszej parafii ofiarowali 3.500 zł. na rzecz renowacji naszej świątyni. Bóg zapłać! W sumie więc do dnia 19 maja 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę 409.848 zł. Wydaliśmy natomiast na ten cel dotychczas (włącznie z wykonanymi już wszystkimi oknami drewnianymi) kwotę 278.400 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 120.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.