Kościół, Polska i świat okiem Gościa Niedzielnego

1. W Tatrach biało już na wysokości Hali Gąsienicowej i Morskiego Oka. Czy to już koniec ciepłych dni w tym roku?
  2. Poznański sąd okręgowy w poniedziałek podczas postępowania odwoławczego uniewinnił żonę prezydenta Poznania Joannę Jaśkowiak skazaną za użycie słów "jestem wk...wiona". Wcześniej sąd rejonowy ukarał ją grzywną w wysokości 1000 złotych.
  3. Komisja Europejska podjęła oficjalną decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciw Polsce w związku z zapisami ustawy o Sądzie Najwyższym. Bruksela domaga się trybu przyspieszonego i zawieszenia przepisów o przejściu na emeryturę sędziów SN.
  4. Polska zagra z Włochami i Serbią w final six siatkarskich mistrzostw świata. Tak właśnie przewidywali zwolennicy teorii spiskowej, wedle której organizatorzy turnieju Włosi przeprowadzą losowanie tak, by ich reprezentacja trafiła na potencjalnie słabszych rywali.
  5. Papież Franciszek, składający w poniedziałek wizytę na Łotwie, powiedział w katolickiej katedrze świętego Jakuba w Rydze, że "ani reżim nazistowski, ani sowiecki" nie zgasiły wiary w narodzie. Wyraził ubolewanie, że zapomina się o poświęceniu starszych pokoleń.